Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Jak vybrat nejlepší omega 3 mastné kyseliny pro děti?

08. 1. 2021

Omega-3 jsou živiny, které si tělo neumí samo vyrobit. Dodávat mu je musíme my sami, a děti je potřebují ještě o něco víc. Omega 3 mastné kyseliny pro děti představují palivo pro mozek, a v tomto článku se dozvíte, jak je správně vybrat.

Rozdíl mezi EPA a DHA

Omega 3 mastné kyseliny pro děti, ale i dospělé můžeme rozdělit do dvou základních skupin. Jsou to kyselina EPA, a kyselina DHA. Prospívají nám obě dvě, avšak každá jiným způsobem. EPA kyselina prospívá o něco víc našemu srdci a kardiovaskulárnímu systému. Využijeme ji po celý život, a rozhodně by po ní měli sáhnout lidé ve středním věku a senioři. Oproti tomu DHA kyselina je důležitější v dětství, a vlastně už i v těhotenství, kdy začíná život dítěte. Proč už tak brzy?

Vývoj mozku začíná už v děloze

Během pár týdnů se u plodu začíná vyvíjet mozek a nervová soustava – je to tak složitý systém, že se musí začít tvořit už mezi prvními orgány. Stavební hmotou mozku je kromě jiného právě kyselina DHA. A zároveň je pro něj i výživou či palivem. Mozek, a především kognitivní funkce se nepřestanou vyvíjet ani v raném dětství. Za první roky života se dítě naučí obrovské množství informací, což klade nároky na opravdu dobrou výživu pro mozek. Omega 3 mastné kyseliny pro děti by tedy měly kombinovat kyseliny EPA a DHA, ale s vyšším podílem DHA. Vhodné jsou k užívání už od 3 let.

Rybí tuk, který dětem chutná

Ideálním a přírodním zdrojem, který obsahuje omega 3 mastné kyseliny pro děti, je rybí tuk. Jako takový by ho asi děti nechtěly užívat, proto jsou OmegaMarine Rybičky vychytaný produkt s ovocnou příchutí. Navíc mají želatinový obal ve tvaru rybičky, který se v puse rozpustí, a nebo je možné pouze vymáčknout obsah. Kromě toho jsou Rybičky slazené přírodní rostlinou Stévie. Zkušenosti ukazují, že stačí malé vylepšení jako příchuť a líbivý tvar, a děti nemají žádný problém rybí tuk užívat!

Do kdy dětem dávat omega-3?

Vlastně je dobré nikdy nepřestat. Nenasycené mastné kyseliny omega-3 potřebuje opravdu každý člověk, po celý život. Protože náš organismus si je sám nevyrábí, a mnoho Čechů vůbec nejí ryby, jsou kvalitní doplňky stravy nejjednodušší řešení, jak si dostatek omega-3 zajistit. Časem bychom měli pouze upravit konkrétní kombinaci omega-3. Pro děti je to převaha kyseliny DHA, u dospělých může být poměr EPA a DHA stejný, nebo může mít větší podíl kyselina EPA.
 


Rybičky balení

OmegaMarine Rybičky

Omega-3 pro celou rodinu

* platíte pouze poštovné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2021 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se