Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Proč je důležité správné mytí rukou?

13. 10. 2020

Čistota je půl zdraví! Všimli jste si někdy, že při mytí rukou odtéká špinavá pěna, ačkoli vaše ruce byly na první pohled čisté? Bohužel pouhým okem nemůžeme vidět všechny mikroskopické nečistoty, ale ani bakterie a viry.

Mikroorganismy jsou naši spoluobčané

Najdeme je naprosto všude, uvnitř i  vně našeho těla. Jsou to bakterie, viry, kvasinky, paraziti, a další živé organismy, které vidět nemůžeme. Jsou na košíku v obchodě, umyvadlové baterii, sedačce v kině i na tlačítku ve výtahu k našemu bytu. Převádáme si je také polibkem nebo podáním ruky. Tím, že se vystavujeme nejrůznějším mikroorganismům, dlouhodobě posilujeme imunitu. Ale všeho moc škodí, a protože spousta mikroorganismů je původcem nemocí (žloutenka, chřipková onemocnění, mononukleóza,...), mějme na paměti, že bychom si měli pořádně mýt ruce.


Jak na správné mytí rukou

Mělo by trvat nejméně tak dlouho, než napočítáte do třiceti. Mýdlo se musí dostat do každého záhybu mezi prsty, za nehty i na zápěstí. Účinné látky potřebují chvíli na to, aby stihly rozpustit špínu, a kůži pořádně vyčistit. Používáte li antibakteriální mýdlo, dobu mytí rukou ještě prodlužte. Také často perte ručníky, a mějte vždy jeden vyhraněný pouze na ruce. Zejména v rodině, kde si často předáváte nachlazení, v žádném případě nepoužívejte na obličej ten ručník, do kterého si všichni utírají ruce! I když si ruce dobře umyjete, obyčejné mýdlo není dezinfekce. Proto podle potřeby používejte dezinfekci stejným způsobem, jako když si myjete ruce.


Kdy je mytí rukou nejdůležitější?

I když je to jasné, raději si to zopakujeme:


•    Po použití WC
•    Po smrkání a po kašlání do ruky
•    Před každým jídlem
•    Před mytím obličeje
•    Po návštěvě veřejných míst – MHD, obchod, lékař, restaurace, kino,…
•    Po tom, co saháme na peníze


Rybičky balení

OmegaMarine Rybičky

Omega-3 pro celou rodinu

* platíte pouze poštovné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2021 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se