Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Proč nosit v zimě čepici, a teple se oblékat?

13. 10. 2020

Snad každé dítě má období, kdy nenávidí nošení čepice, protože ti největší borci ze třídy ji přece nemají. Je nošení čepice jen módní záležitost, nebo má své opodstatnění?

Termoregulace

Vůbec nejdůležitější je pamatovat na ni u malých dětí. Ty ještě nemají zcela vyvinutou schopnost udržet si stálou tělesnou teplotu – tedy rychleji prochladnou a snáze se přehřejí. Ideální je pro ně vrstvení, kdy podle potřeby část oděvu oblékneme, nebo sundáme. U malých dětí pamatuje také na rukavice a ponožky - zejména končetiny prochladnou nejrychleji.


Nejhorší je neobléknout se po nemoci

Po prodělání nachlazení je naše imunita křehká. Největší chybou je chodit bez teplého oblečení a čepice proto, že návrat nemoci je téměř zaručen, a to v horší podobě. Velmi často je z obyčejné rýmy zdlouhavý zánět dutin. Kvůli tomu je důležité napodcenit rekonvalescenci, a opravdu se vyležet, dokud nám nebude zcela dobře.


Pravidla vrstvení

První vrstva oblečení by měla být z funkčního materiálu, který odvede pot od těla. Zásadní je nebýt ve zpoceném vlhkém tričku.
Druhá vrstva nejvíc zahřívá a vytváří teplo
U třetí vrstvy se zaměřte na to, aby především zabránila profouknutí a promoknutí. 


Rozdíly jsou i v materiálech

Ty umělé, jako je polyester, mají minimální hřejivou schopnost a nejsou ani prodyšné. Naopak přírodní bavlna je i pocitově příjemnější, ale vystačíme si s ní spíš na jaře a na podzim. Pro opravdu chladné dny se poohlédněte po oblečení z pravé vlny, nebo po moderních funkčních materiálech. 


Čepice, šála a rukavice tedy opravdu nejsou jen módním doplněk. Společně s pořádnými teplými ponožkami tvoří základ šatníku do chladných dní, který nám pomůže udržet si zdraví!
 


Rybičky balení

OmegaMarine Rybičky

Omega-3 pro celou rodinu

* platíte pouze poštovné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2021 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se