Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Sportem ku zdraví

23. 11. 2020

Pohybová aktivita posiluje imunitu. Tím, že je tělo v dobré fyzické kondici, všechny jeho součástky fungují jako hodinky. Jak sportovat v zimě, a proč by se měl hýbat opravdu každý?

Silné tělo = půl zdraví

Fyzická aktivita pomáhá rozproudit krev. Lépe se tak prokrví celé tělo, a už jen to znamená, že se prohřejí naše svaly a nastartuje se mozek. Pohyb spouští produkci hormonů štěstí a dobré nálady, takže během pochmurných dní je to zaručený způsob, jak si zajistit psychickou pohodu. Ostatně ta jde s celkovým zdravím ruku v ruce. Při sportu a pohybové aktivitě je důležitá pravidelnost. Organismus si na ni navykne, a dokáže lépe hospodařit. 

Neexistuje špatné počasí

Pohybu, a především venku bychom se neměli vyhýbat ani v zimě. To je období, kdy často zlenivíme a svůj čas trávíme spíš doma na gauči. Ale představte si, že existují země, kde je špatné počasí skoro pořád. Kdyby se tu lidé zalekli zimy, nevylezli by ven po celý rok. Klíčem k pohodlnému sportu venku za nepříznivého počasí je správné oblečení, ideálně ve vrstvách. Úplným základem je procházka, nejlépe v přírodě. Pravidelný pohyb ale můžete pojmout i tak, že s dětmi ze školky budete chodit domů pěšky. A spolehlivě vás ven i v té největší zimě vytáhne pejsek. 

Pohyb pro každého

Hýbat bychom se měli po celý život. Malé děti se díky pohybu učí poznávat svět, a senioři se tak udržují v dobré fyzické kondici, a tím si prodlužují život. Vyzkoušejte aktivity, které můžete dělat úplně všichni – lehké domácí cvičení, práce na zahradě, nebo výlety na kole. Každý jednotlivě pak může pěstovat sport, který ho baví nejvíc. Pro děti jsou to jednoznačně kolektivní sporty – ty pomáhají budovat týmového ducha a schopnost spolupracovat s dalšími lidmi. Rodiče a prarodiče často velice oceňují plavání. Pohyb ve vodě je jednodušší, protože jsme nadlehčováni, a zároveň tak protáhneme celé tělo. Závěrečná návštěva sauny nebo páry je skvělou odměnou a relaxací. 
 

 


Rybičky balení

OmegaMarine Rybičky

Omega-3 pro celou rodinu

* platíte pouze poštovné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2021 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se