Jaké má oslabená imunita příznaky a co dělat pro podporu obranyschopnosti dětí?

Zima je nejméně příznivým obdobím pro imunitu dětí i dospělých. Přečtěte si, jaké má oslabená imunita příznaky a jakými prostředky můžete dětský organismu podpořit.

Jaké má oslabená imunita příznaky a co dělat pro podporu obranyschopnosti dětí?

Děti mají málo sluníčka i vitamínů

Letní měsíce jsou dávno za námi a do jara nám také ještě nějaký čas zbývá. V zimě je obrovská nouze o sluníčko a tím pádem i o vitamín D. Právě vitamín D je hlavním ochráncem imunitního systému. Tvoří se v naší kůži, když je vystavena slunci. V zimě tomu pochopitelně brání vrstva oblečení, ale také fakt, že je málo slunečních dní. 

Od vitamínu D se podíváme i k jeho dalším kolegům, zejména k vitamínu C. Od jara do podzimu mívají děti přece jen lepší přísun čerstvého ovoce a zeleniny, navíc často z lokálních zdrojů. V zimě je to ale jiné a kvůli tomu obsahuje jídelníček dětí i dospělých vitamínů méně. Paradoxně ve chvíli, kdy jsou pro podporu imunity potřebné nejvíc…

Objevuje se únava, ale také podrážděnost a nedostatek energie

Co se týče dětí, tak má oslabená imunita příznaky podobné jako u dospělých. Obvykle nás varují časté absence ve školce a ve škole kvůli nachlazení. Ještě předtím se ale děti cítí unavené a vypadají bez života. Mohou být podrážděné, nebo mít menší chuť do zálib či učení. Z viditelných projevů je to bledost, náhlá pohublost, špatně se hojící oděrky nebo kruhy pod očima. Na první pohled rodič pozná, že dítě dřív prospívalo lépe. 

Jak podpořit imunitu dětí? Základem je bohatý jídelníček

Nejdříve se soustřeďte na správný poměr sacharidů, tuků a bílkovin. A hned potom na pestrost. Je důležité střídat mnoho druhů příloh a u větších dětí zařazovat i ty celozrnné. Stejně tak vařte různé druhy masa a především ryb.

Ryby jsou pro děti nesmírně důležité, jelikož obsahují vitamín D a omega-3 mastné kyseliny, které podporují vývoj mozku. 

Pamatujte na to, aby každá porce jídla obsahovala štědrou porci zeleniny. Během dne dětem dávejte na svačinky čerstvé ovoce a dostatek čisté vody. Díky této pestrosti bude dětský jídelníček obsahovat dostatek vitamínů a minerálů.

Jaké jsou tedy klíčové živiny pro podporu imunity?

Vitamín D, který by se měl doplňovat po celý rok. Jeho hlavním zdrojem jsou mořské ryby a rybí tuk.

Omega-3 mastné kyseliny jsou důležité pro mozek, zrak a srdce, ale protože si je naše tělo nevyrábí, je také na místě pravidelné doplňování. Opět doporučujeme rybí tuk!

Vitamín C sice najdeme v ovoci a zelenině, jenže málokdo si pamatuje, že bychom měli jíst 5 porcí ovoce a zeleniny denně. Z jednoho jablka bohužel děti doporučenou denní dávku vitamínu C nezískají. 

OmegaMarine Rybičky balení

OmegaMarine Rybičky

Omega-3 pro celou rodinu

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se