Víte, proč je důležitý vitamín D pro miminka?

Většina maminek ví, že vitamín D3 je výborný pro podporu imunity. Vitamín D pro miminka se ale užívá ještě z jednoho důvodu: je to důležité pro vývoj kostí.

Víte, proč je důležitý vitamín D pro miminka?

Déčko v těle podporuje vápník

Mnohé živiny v našem organismu spolupracují a stejně je tomu tak u vitamínu D. Ten pomáhá vápníku, aby se ukládal tam, kde je potřebný – do kostí a zubů. Vápník je stavební hmotou těchto tkání, jenže když nemá vitamín D, nedostane se tam. Zkrátka potřebuje pomoc. 

Vitamín D i vápník potřebujeme po celý život. U miminek to má však zvláštní význam.

Ačkoli se vitamín D tvoří i v lidské kůži, v praxi to nestačí. K tomuhle procesu je zapotřebí, aby na kůži svítilo slunce. Nesmí být zakrytá oblečením ani namazaná krémem v UV faktorem. A jsme u jádra problému: malé děti nevystavujeme přímému slunci. A pokud jsou narozené v zimě, ani to nejde.

Vitamín D pro miminka proto musíme doplňovat, jeho vlastní tvorba zkrátka nestačí. 

Jak je to s kojením? 

Vitamín D prostupuje mateřským mlékem, což je skvělá věc. Maminka by však měla myslet na to, že Déčko potřebuje i ona sama. Pro dospělé je stejně důležitý, jako vitamín D pro miminka. Podporuje imunitu a stará se o kvalitu kostí a zubů. 

Během kojení si miminko bere z matky to nejlepší. Sama proto může být ochuzena o živiny. Vitamín D by se měl doplňovat jak u dítěte, tak u maminky. 

Existují přirozené zdroje vitamínu D?

Vitamín D pro miminka se většinou podává v podobě kapek na lékařský předpis, a tak by to mělo i zůstat. U větších dětí a maminek je to jiné. Měly by se zaměřit na potraviny bohaté na Déčko: ryby a rybí tuk. Ideální je konzumovat ryby 3x týdně. Protože to pro mnoho lidí představuje problém, vyplatí se alespoň užívat rybí tuk. 

Rybí tuk pro děti je s příchutí a určitě je dobré dbát na to, aby šlo o žvýkací kapsle, které se nemusejí polykat. 
 

OmegaMarine Rybičky balení

OmegaMarine Rybičky

Omega-3 pro celou rodinu
Vyzkoušejte zdarma*

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se