Proč je důležité jíst ryby v těhotenství? A víte, kterým druhům se vyhnout?

Říká se, že těhotenství je pro ženu jedno z nejkrásnějších období. Devět měsíců nosíte pod srdcem malého drobečka, který roste z toho, čím ho zásobujete. Maminky, víte, proč je důležité jíst ryby v těhotenství, a proč se zaměřit i na rybí tuk?

Proč je důležité jíst ryby v těhotenství? A víte, kterým druhům se vyhnout?

Nedostatek omega-3 v těhotenství

Studie ukazují, že během těhotenství trpí více jak polovina žen nedostatkem nenasycených mastných kyselin omega-3. Přitom omega-3 jsou potřebnou látkou pro organismus každého z nás. Pozitivně ovlivňují mozek, zrak, ale i srdce a cévní soustavu jak u dospělých, tak u dětí. Vývoj nervové soustavy a mozku děťátka začíná již v prvním trimestru těhotenství. Miminko přijímá všechny živiny skrze krev maminky. Takže pokud má maminka nedostatek omega-3, nedostatek jich bude mít i děťátko.

Kvalita ryb hraje roli

Ideální je, pokud do jídelníčku zařadíte rybí pokrmy alespoň 3x týdně.  „Jíst za dva“ bychom si neměli představovat jako dvojitý nášup oběda, ale spíše jako dvojnásobný příjem živin. Obzvláště během těhotenství dbejte na to, aby byly potraviny, a zejména ryby, co nejkvalitnější.  Kupujte ideálně chlazené.

Které  ryby v těhotenství můžete jíst?

Ne všechny ryby jsou ty pravé. Jsou některé druhy, které byste si měli minimálně po dobu devíti měsíců odepřít (ideálně i po dobu kojení). Několikrát týdně si můžete pochutnat na lososovi, tresce nebo krevetách. Ze sladkovodních ryb například na kaprovi či pstruhovi.

Jaké ryby v těhotenství určitě nejíst?

 • z mořských žraločí maso, makrelu nebo mečouna
 • ze sladkovodních candáta a štiku

Ze všech ryb obsahují nejvíce rtuti. Dospělákům nevadí, nicméně dětský organismus si s touto látkou nedokáže moc dobře poradit.

Syrové, nakládané nebo tepelně upravené?

Rozhodně tepelně upravené! Milovnice sushi a dalších specialit ze syrových ryb, musí na delší dobu své choutky zahnat něčím jiným. A co ryby zauzené? Často jsou ryby uzené pouze studeným kouřem, což znamená, že neprošly žádnou tepelnou úpravou, těm dejte tedy také červenou.

Nejjednodušší řešení se zárukou - rybí tuk

Máte žaludek jako na vodě nebo vám ryby zkrátka nejsou po chuti? Skvělou alternativou, jak zajistit pravidelný přísun omega-3 je rybí tuk v kapslích. Neucítíte jeho pachuť, a i když vám bude třeba nevolno, budete mít jistotu, že jste potřebné nenasycené mastné kyseliny tělu doplnili.

Doplňky stravy s rybím tukem procházejí přísnými kontrolami kvality. Nesmí obsahovat nic, co by nebylo ve složení na obalu. Máte tak jistotu nejen v obsahu omega-3, ale také v tom, že produkt neobsahuje nežádoucí látky.

OmegaMarine Rybičky balení

OmegaMarine Rybičky

Omega-3 pro celou rodinu

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

 • {{ myComment.createdAt }}

  {{ myComment.name }}:

  {{ myComment.text }}

 • {{ comment.createdAt }}

  {{ comment.name }}:

  {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se